Magdalena Taczanowska
Autor: Dawid Pawlak


Karty obrazkowe do nauki angielskiego


Dzieci najlepiej przyswajają języki obce. Udowodniono, iż młode umysły są niezwykle podatne na wchłanianie wiedzy. Dlatego też warto zadbać, aby maluszki jak najwcześniej miały kontakt z językami.

Mali odkrywcy najczęściej uczą się języka angielskiego. Doskonałym rozwiązaniem  na tym etapie rozwoju jest nauka przez zabawę. Autorzy wciąż wychodzą naprzeciw rodzicom i oferują ciekawe materiały edukacyjne dla dzieci. Interesującą propozycją są karty obrazkowe do nauki angielskiego wydawnictwa Scholastic. 

Zestaw składa się z 26 dużych kart (17 cm na 12 cm).  Każda z nich to odrębny obrazek prezentujący jednocześnie literę alfabetu i wyraz rozpoczynający się na nią.  Karty są bardzo atrakcyjne graficznie. Starannie dobrane zdjęcia i i kolory zachęcają do nauki i zabawy. Całość mieści się w solidnym pudełku.

Dzieci są wzrokowcami, dlatego też wygląd materiałów do nauki ma dla nich niemałe znaczenie. Warto poznać korzyści, jakie płyną ze stosowania kart obrazkowych:

  • bezstresowe przyswajanie wiedzy (poznawanie nowych słów i alfabetu poprzez zabawę z obrazkami)
  • rozpoznawanie przedmiotów i ich nazw w języku ojczystym i obcym
  • ćwiczenie pamięci 
  • rozwój małej motoryki

Dzięki dużym rozmiarom i trwałemu wykonaniu kart, nadają się one do użytku nawet przez niemowlęta. Są w stu procentach bezpieczne.  Najmłodsze dzieci mogą oglądać obrazki i poznawać ich nazwy z pomocą rodziców. Maluchy potrafiące już czytać mogą samodzielnie odczytywać podpisy i ćwiczyć swoje umiejętności.  Każdy sposób jest dobry.

Karty można wykorzystywać na wiele sposobów. Oto niektóre z nich:

  • zabawy w odgadywanie nazw wyrazów
  • opisywanie obrazków
  • trening poprawnej wymowy
  • zabawy w zgadywanki
  • łączenie wyrazów w pary, szukanie pokrewieństw lub różnic między nimi

Korzystanie z tego typu pomocy naukowych niesie za sobą liczne korzyści. Przede wszystkim, niebywale rozbudza kreatywność dzieci i zachęca je do zgłębiania wiedzy językowej. Nauka bowiem nie musi być nudna i monotonna. 

Zestawy kart obrazkowych są dostępne w księgarni internetowej  englishbookclub.pl 

 

 
Telefon: +48 535 181 719
Domena: https://englishbookclub.pl/
Miejscowość: Białystok
Adres: Transportowa 2B
Kod pocztowy: 15-399
Źródła: https://englishbookclub.pl/ksiazkidladzieci/karty-obrazkowe-do-nauki-angielskiego/


Dodano: 2018-11-20
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy